Co je to chytrý koš?

Díky ultrazvukový senzorům dokážeme monitorovat naplněnost odpadových košů, popelnic, kontejnerů uvnitř firem, škol, nemocnic nebo volně stojících nádob na tříděný odpad. Podmínkou je možnost umístit senzor na horní víko, tak aby mohl odečítat volný/plný prostor pod senzorem. Stvoříte tak jakýsi chytrý koš, který Vám bude hlásit informace o svém stavu. Aplikace LORATECH umožňuje reagovat na jakoukoliv nastavenou  vzdálenost a upozornit tak pověřenou osobu o tom, že je čas odpadovou nádobu vyprázdnit.

Jak chytrý koš funguje?

Senzor samotný vrací údaj v centimetrech a je možné ho použít pro monitorování vzdálenosti až do 400cm. Pokud Vám nevyhovuje údaj v centimetrech, je možno v parsovací tabulce senzoru nastavit maximum a matematický převodní vzorec tak, aby Vám aplikace vracela údaj o naplněnosti v procentech. Tato funkcionalita je dostupná jak pro vizualizační nástroj uvnitř aplikace, tak pro API rozhraní v 2.0, kde zpracovaný a konvertovaný údaj můžete vyčíst.

Jak může vypadat emailová notifikace?

Samozřejmostí je nastavení emailové notifikace přímo v systému LORATECH – jednoduchá notifikace může pak vypadat například:

Na odpadové nádobě {{ nodeName }} v lokalitě {{ appName }} došlo k překročení stanovaného limitu  {{ condition }} {{ setValue }} {{ unit }}!

Vyprázdněte prosím nádobu, ať je opět použitelná pro Vaše kolegy.

Můžu tento senzor použít i na něco jiného a co ještě umí?

Z tohoto senzoru můžete udělat například levný parkovací indoor senzor. Stačí senzor osadit na stěnu, kde běžně parkují auta, vozíky, stroje a nastavit senzor tak aby hlásil obsazené parkovací místo, pokud je prostor před ním menší než například 100 cm.

Senzor je také vybaven snímáním napětí na baterii. Pro bezproblémovou funkčnost lze také nastavit notifikaci, která bude varovat na nízký stav baterie (např: menší než 2,7 V). Plně nabitá baterie má přibližně 3,25 V.

Kde takový senzor seženu a kde registruji?

Senzor můžete zakoupit na eshopu http://eshop.loratech.cz za cenu 1783Kč bez DPH a registrovat v aplikaci https://app.loratech.cz . Za standardní provoz zaplatíte 25Kč/měsíc bez DPH. Pro členy spolku PlzenecNET v okolí Plzně je tato služba zcela zdarma.

chytrý koš senzor

zobrazení volného prostoru v popelnici

Publikoval / Leden 23, 2018