Co je to senzor záplavy?

Včas upozornit na detekci vody v monitorovaném prostoru a zabránit tak velkým škodám Vám nově umožní námi otestovaný senzor záplavy. Za cenu pod 1380Kč získáte vícekrát použitelný senzor pro detekci úniku vody, který v nastaveném intervalu hlásí do sítě LORATECH naměřenou hodnotu. V případě, že zachytí unikající vodu, bezprostředně Vás informuje emailem, který můžeme přizpůsobit dle uživatele i do různých jazyků.

Jak senzor záplavy funguje?

Jako výměnný prvek je použit odličovací tampón, který lze zakoupit v běžné drogerii za pár korun. Po detekci úniku vody stačí plochu pod tampónem otřít, vyměnit tampon a počkat až senzor pomocí emailu informuje o tom, že je připraven k dalšímu provozu. Zařízení je běžně k zakoupení na našem eshopu a provoz je zajištěn klasickou tužkovou baterií s životností 2 let.

Rádiová část je vybavena pouze PCB anténou a proto je zařízení vhodné pro prostory firem, které mají dobré pokrytí LoRaWAN signálem. Pro použití s dosahem v rámci kilometrů bude zařízení nutné vybavit konektorem pro externí 3 cm anténku, která zajistí dosah zařízení několik kilometrů. Zařízení je z výroby předkonfigurováno tak, že kontroluje stav zaplavení 1x za 5 minut (lze po dohodě změnit).

Jak může vypadat emailová notifikace?

Samozřejmostí je nastavení emailové notifikace přímo v systému LORATECH – jednoduchá notifikace může pak vypadat například tak, jak vidíte na přiložených obrázcích níže. V případě detekce úniku vody Vám obratem přijde informační email.

Kde takový senzor seženu a kde registruji?

Senzor můžete zakoupit na eshopu http://eshop.loratech.cz za cenu 1380Kč bez DPH a registrovat v aplikaci https://app.loratech.cz . Za standardní provoz zaplatíte 25Kč/měsíc bez DPH. Pro členy spolku PlzenecNET v okolí Plzně je tato služba zcela zdarma.

detail senzoru záplavy

Senzor záplavy

Spodek senzoru záplavy

Spodek senzoru záplavy

Text emailu

Text emailu

Text emailu

Text emailu

Použití senzoru záplavy

Použití senzoru záplavy

Publikoval / Září 30, 2017