Co je to LoRaWAN Gateway LORATECH?

LORATECH Outdoor Gateway je venkovní gateway pro profesionální budování IoT (internet věcí) sítí na technologii LoRaWAN – 868MHz.

Jak LoRaWAN Gateway LORATECH funguje?

Plně outdoorová jednotka zajistí pokrytí signálem v rádiusu několika kilometrů a s vhodnou anténou lze pokrýt jednou jednotkou menší obec. Veškerá elektronika je osazena v metalovém šasí s krytím IP66. Gateway je založena na koncentrátoru od firmy IMST IC880A, který používá chip firmy Semtech SX1301. Koncentrátor komunikuje přes SPI rozhraní s Raspberry PI3. Jako mezičlánek je použita redukční deska, speciálně vyvinutá firmou RVTech s.r.o. pro použití GW na přístupových bodech ISP. Každý bod umožňuje připojení až desítkám tisíc věcí. Přes gateway procházejí data šifrovaně a proto je komunikace bezpečná.

Gateway existuje ve dvou variantách:

  • LORATECH GW_ALU – základní outdoor verze s komunikačním interface ethernet a POE
  • LORATECH GW_ALU_4G – provedení je navíc vybaveno 4G modemem

Kde LoRaWAN Gateway LORATECH seženu a co je třeba k zprovoznění?

Gateway LORATECH GW_ALU můžete zakoupit na eshopu http://eshop.loratech.cz za cenu 15000Kč bez DPH. Cena GW zahrnuje montážní sadu na stožár, patchkabel, POE adaptér. Naopak součástí není anténa pro pásmo 868Mhz a musí se objednat samostatně.
Gateway LORATECH GW_ALU_4G můžete zakoupit na eshopu http://eshop.loratech.cz za cenu 16500Kč bez DPH. Cena GW zahrnuje montážní sadu na stožár, patchkabel, POE adaptér. Naopak součástí není anténa pro pásmo 868Mhz ani pro 4G/LTE a musí se objednat samostatně.
Pro zprovoznění LORATECH gateway potřebujete pouze vhodné místo, přípojku elektrické energie 230V a jakékoliv internetové připojení. O vše ostatní už se gateway postará sama.

Publikoval / Září 30, 2017